Почетна / Забава / Фудбалерот Љупчо Митиќ заминува на Mister Pacifik of the World

Фудбалерот Љупчо Митиќ заминува на Mister Pacifik of the World

 

Фудбалерот на “Работнички„ Љупчо Митиќ на 20-ти мај ќе ја преставува Македонија на светскиот избор за Мистер Пацифик во Перу, Јужна Америка. Изборот ќе трае 15 дена со околу 40-тина мистери од целиот свет.

 

 

После изборот тој ќе замине во Истанбул, каде ќе потпише повеќегодишен договор со турската модна агенциа „Даман“ која работи со најпознатите машки топ модели. Љупчо има само 19 години,  висок  е 194 см, а тежок 90 килограми. Моментно вежба  фитнес со личниот тренер Душан Проковиќ и е на посебна диета. Тој ќе биде првиот македонец што ќе учествува мна овој престижен светски избор за мажи.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Најновиот спот за „Молитва“ на Шерифовиќ го потресе светот

Промовирано е потресно видео на Марија Шерифовиќ за познатата „Молитва“, во кое преовладуваат кадрите од …

error: Содржината е заштитена!