Почетна / ФОТО / Фото | Тито во Шпанија се сликал гол

Фото | Тито во Шпанија се сликал гол

 

Фотографијата го шокираше Балканот. Јосип Броз Тито е фотографиран целосно гол во Шпанија. Оваа фотографија досега не била објавена никаде. Благодарение на Глас јавности таа после толку време излезе на виделина. Откриваат дека Тито бил припадник на меѓународните сили во Шпанија.

„Точно е дека Јосип Броз Тито на петти мај 1952-та година, на новинарите од американскиот „Life“, им рекол дека на кратко ја пoсетил Шпанија и поминал еден ден во Мадрид. Другиот факт кој не е спорен и претставува научен и доказен материјал, говори за тоа дека Тито заради преземање и целосна контрола над КПЈ морал прво да се ослободи од Благоја Паровиќ Шмит, кој во 1937-та година, кога бил ликвидиран, бил предвиден за генерален секретар на КПЈ“, открива Глас јавности.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Според Сител, оваа седмица ќе има две среди со различни температури

Мала техничка грешка во временската прогноза на телевизија Сител за малку смеа за добра ноќ. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!