Почетна / Забава / Фото | Северина започна со балканската турнеја

Фото | Северина започна со балканската турнеја

 

Турнејата насловена „Добредојде во клубот“ од Ријека, започна енергично и со сценски настап каков им доликува на светските ѕвезди.

 

 

Истото тимот на Северина го најавува и за концертот во Скопје, каде доаѓа со тим од 60 луѓе, а сцената ќе се подготвува три дена. По Ријека, следен е концертот во Белград, а потоа на ред е Скопје. Од самите фотографии заклучете каков спектакл најавуваат Севе и нејзиниот тим составен кој го предводат Анже Шкрубе, кореограф на „Американскиот Идол“ и Томаж Пандур, познатиот европски режисер.

 

Запомнете на 13-ти април сите патишта водат во арената „Борис Трајковски“. Бидете дел од шоуто за кое ќе се зборува. Билетите се веќе пуштени во продажба во продажните места: Т.А. „Гуливер“, „Југотон“-ГТЦ, „Камарад“-Рамстор, Цвеќара „Розе“ – Веро2, Куглана – С.Ц. „Борис Трајковски“ и „Тобако шоп“ – Сити Мол.

 

 

{gallery}032013/severina{/gallery}

 

 

 

Крис Манев  | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!