Почетна / Филм / Фото | Како изгледаат денес децата од „Џуманџи“

Фото | Како изгледаат денес децата од „Џуманџи“

Денеска на Сител телевизија се емитуваше безвременската авантура „Џуманџи“. Повозрасните имаа можност да се потсетат, а помалите за прв пат да ја погледнат оваа магична приказна. Робин Вилијамс и Бони Хант се истакнати актери кои ни се познати на сите, но во филмот особено значајни улоги имаа и тогаш младите актери Бредли Пирс и Кирстен Данст – оние кои ги одглумија ликовите на Питер Шепард и Џуди Шепард.

 

Денеска на Сител телевизија се емитуваше безвременската авантура „Џуманџи“. Повозрасните имаа можност да се потсетат, а помалите за прв пат да ја погледнат оваа магична приказна.

Робин Вилијамс и Бони Хант се истакнати актери кои се познати за сите нас, но во филмот особено значајни улоги имаа и тогаш младите актери Бредли Пирс и Кирстен Данст – оние коишто ги одглумија ликовите на Питер Шепард и Џуди Шепард.

 

 

Филмот е снимен во 1995. година и оттогаш поминаа 18 години. ТВ Пакет ексклузивно ви открива како денес изгледаат децата од филмот „Џуманџи“. Бредли и Кирстен имаат по 30 години.

 

 

 

 

И ова ќе ве интересира:
Актерот Џонатан Хајд имаше две улоги во овој филм. На почетокот се појави како Сем Париш, таткото на Алан, а потоа излезе од играта како ловецот Ван Пелт.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Фантастични филмски остварувања на Телма овој октомври

По скандинавскиот политички трилер “Окупирани”, новата сезона на “Аларм за Кобра”, новелата “Горчлива одмазда” и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!