Почетна / МК Сцена / Фотогалерија: Боби Мојсовски пристигна во Кратово!

Фотогалерија: Боби Мојсовски пристигна во Кратово!

 


 

Уште само неколку часа до почетокот на Златни Денови Кратово. Се е подготвено за овогодинешното издание на оваа манифестација која викендов ќе ги собере најдобрите музичари од Балканов и Македонија на едно место.

 

 

Една од главните ѕвезди кои вечерва ќе настапат на сцената на „Златните денови“ е и Боби Мојсовски, кој доцна попладнево пристигна во Кратово каде имаше можност кратко да се дружи со фановите и новинарите.

Официјалниот почеток на вечерната петочна програма е закажан за во 20 часот и 30 минути, која ќе биде во чест и посветена на неповторливиот македонски народен пејач, Јонче Христовски, чии песни ќе бидат изведувани од страна на Виолета Томовска, Јордан Митев, Атина Апостолова, Ефто Пупиновски и Блага Петреска.

 

 

11236430_1671195483113255_3615559507463020969_n[1]

Истите ќе бидат придружувани од оркестарот Академци под водство на маестро Сашо Ливрински.

Директен пренос од Златни Денови Кратово ќе има на Сител Телевизија.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!