Почетна / Филм / Убиј ги нежно

Убиј ги нежно

 

30. ноември

Убиј ги нежно
Режија: Ендру Доминик (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford)
Сценарио: Ендру Доминик
Улоги: Бред Пит, Скут МекНеири, Бен Менделсон, Џејмс Гандолфини, Ричард Џенкинс, Реј Лиота
Жанр: крими, драма

„Убиј ги нежно“ е еден од најочекуваните филмови за крајот на 2012. година, кога следуваат одлични премиери. Главната улога во филмот му припадна на Бред Пит, а му се придружуваат и глумици како Реј Лиота и Џејмс Гандолфини.

Приказната е сместена во Њу Орлеанс, а го следи Џеки Коган (Бред Пит) додека ја истражува кражбата која се случила за време на една покерска игра со високи улоги во организација со мафија.

 

 

 

Боби Китанов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!