Почетна / Филм / Убиецот

Убиецот

 

Според мислењето на многу критичари „Looper“ е еден од најдобрите филмови за 2012. година и воопшто филм кој ќе остави длабока трага во светската кинематографија. Филмот не носи во иднината кадешто група убијци што се

 28-ми септември

Убиецот
Режија: Риан Џонсон (The Brothers Bloom)
Сценарио: Риан Џонсон
Улоги: Брус Вилис, Џозеф Гордон-Левит, Емили Блант, Пол Дано, Џеф Даниелс, Пајпер Перабо
Жанр: акција, научна-фантастика

 

 

Според мислењето на многу критичари „Looper“ е еден од најдобрите филмови за 2012. година и воопшто филм кој ќе остави длабока трага во светската кинематографија. Филмот не носи во иднината кадешто група убијци што се нарекуваат Loopers работат за криминална организација, а работата им е да ги убијат метите кои ги враќаат нивните шефови во минатото. Метата исчезнува од иднината, а убијците се решаваат од телата кои технички не постојат.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!