Почетна / Сапуници / Турската серија „Сила“ најбарана на Балканот

Турската серија „Сила“ најбарана на Балканот

 

Турската хит серија „Сила“, за која пишувавме пред неколку месеци поради тоа што ги собори сите рекорди на гледаност во Хрватска, наскоро ќе започне да се емитува и во Србија и Босна и Херцеговина на каналот Пинк, а на балканските форуми пишуваат дека се откупени правата за емитување и на територијата на Македонија.

 

 

Главната женска улога ја одигра Џансу Дере, позната по своите улоги во „Езел“ и „Величествениот“, додека главната машка улога му припадна на Мехмет Акиф Алакурт, актер кој важи за еден од најубавите мажи во Турција и за чија популарност веќе пишувавме.

Приказната за љубовта заробена во оковот на застарените обичаи, во соседните земји ќе почне да се емитува во текот на летото, а има вкупно 79 епизоди. Официјална информација од македонските телевизии во врска со правата за емитување на оваа серија досега не сме добиле.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Заради короната, таткото на „Близнаците“ заминал на фарма

Бурак Хаки е познат турски актер, кој го следиме во улогата на Онур, таткото на …

error: Содржината е заштитена!