Почетна / Серии / „Третиот камен од сонцето“ некогаш и сега

„Третиот камен од сонцето“ некогаш и сега

 

Серијата „Третиот камен од сонцето“ со години беше една од омилените хумористични серии, а главните ликови со секој свој гест не смееја до солзи.

 

 

Дик, Сали, Хари и Томи Соломон беа семејство вонземјани кои дојдоа на Земјата за да проучат како се живее меѓу луѓето. Но оваа група несмасни вонземјани постојано се наоѓаше во комични и урнебесни ситуации и со тоа станаа омилени меѓу гледачите. Еве како изгледаат тие денес, 13 години по прикажување на последната епизода од серијата.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Катуранди“ повторно на МТВ 1 – петто емитување на иста серија

Италијанската крими серија “Катуранди” репризно на МТВ 1, од понеделник до четврток по 21.30 часот. …