Почетна / Забава / Трета меѓународна фото изложба „Куманово“

Трета меѓународна фото изложба „Куманово“

 

„Куманово“ е трета национална фото изложба која ја одржува групата на фото ентузијасти наречена F7 PhotoArt, формирана во март 2010. година во просториите на НУЦК „Трајко Прокопиев“ – Куманово.

 

 

Доколкуте сте фотограф и сакате да се натпреварувате помеѓу многу наши и странски автори сега е вистинско време да се докажете во тоа и да освоите една од многуте награди како што се FIAP (GOLD,SILVER,BRONZE, 3 X FIAP Ribbon), UPI,PSA,SALON,FSM во дигитална или принт фотографија во боја или црно бела. Повеќе информации можете да најдете на нивниот портал.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!