Почетна / МК Сцена / Тоше Проески во спотот на Слаткаристика

Тоше Проески во спотот на Слаткаристика

 

По успешната 2012. година – промција на „Новиот албум“, концерт и повеќе видео записи, нашиот Хип-Хоп артист Слаткаристика денеска го претставува новиот видео запис за песната „Среќа“ која се наоѓа на неговиот последен албум.

 

По успешната 2012. година – промција на „Новиот албум“, концерт и повеќе видео записи, нашиот Хип-Хоп артист Слаткаристика денеска го претставува новиот видео запис за песната „Среќа“ која се наоѓа на неговиот последен албум.

Видеото за „Среќа“ е дело на Владимир Ивановски – Дади и е интересна реализација на среќен текст кој се испишува во кадри од секојдневието.

Денеска е среда – среќен ден и по тој повод Ви го презентираме новиот видео запис на Слаткаристика за песната „Среќа“. Видеото од денес ќе може да го погледнете на официјалниот канал на Јутјуб на Слаткаристика.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ајана од Урбан Рекордс со видео спот за новата песна „Топ на листа“

По “Не ме моли”, доаѓа втората песна на Ајана. За стајлингот на синооката пејачка се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!