Почетна / Серии / Тинејџерската серија „Живот на Сафари“ започнува на Прва скопска МТМ

Тинејџерската серија „Живот на Сафари“ започнува на Прва скопска МТМ

Нова тинејџерска серија на локалните телевизии

Приказната во серијата се врти околу Џенифер Лауер, тинејџерка која живее едноставен живот во Њујорк, додека нејзиниот татко фотограф не е испратен на годишно патување низ целиот свет и е принудена да живее со нејзината мајка и нејзиниот нов сопруг во едно одморалиште во Јужна Африка.

Додека таа е таму, изложена e на нов свет, оди во ново училиште и се среќава со нејзиниот друг најдобар другар по име Бонгани, кој силно верува во култура на Зулу и живее со неговиот вујко, ветеринар.

Како изминуваат епизодите, на Џенифер и станува полесно во нејзината нова околина. Понеделник, вторник и среда во 20.30 часот (реприза на полноќ и 12 часот наредниот ден), следете ја детската серија на Дискавери Кидс од 2002 година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Римејкот на популарната „Династија“ секој понеделник на Fox Life

“Династија” е американска прајмтајм сапуница која е римејк на истоимената популарна серија од осумдесетите. Досега …

error: Содржината е заштитена!