Почетна / Забава / Твитерџиите удрија по Марија С. – победничката на „Ѕвездички“

Твитерџиите удрија по Марија С. – победничката на „Ѕвездички“

 

Победничката на првата сезона од музичкото шоу „Пинкови Ѕвездички“ беше главна тема на Твитер вчеравечер, корисниците на оваа социјална мрежа не ги штедеа своите навреди упатени кон неа.

 

 

Дали им беше досадно во два часот по полноќ па немаа друга попаметна тема за твитање или навистина им сметаше победата на ова девојче, не можеме да знаеме, но во целост ви ги пренесуваме твитовите упатени кон Марија Сердар и продукцијата на „Пинкови Ѕвездички“ која беше обвинета за измачување на децата. Шоуто траеше до 3 часот по полноќ, вкупно 8 часа. Во Македонија се емитува на Сител телевизија и можеме со сигурност да кажеме дека оваа сезона е едно од најгледаните и најуспешните музички шоу програми, како во Македонија така и во регионот. Водителката Маријана Миќиќ се пофали дека го урнаа рекордот на добиени СМС пораки за гласови на кандидатите, над милион. 

 

Марија само хамбургери да лапа во животот!

ДАВАЈТЕ ЦЕЛ ШЛЕПЕР ХАМБУРГЕРИ ЗА ОВАА МАРИЈА :))

Марија е победник Чекот ќе го додели директорот на пекабеско

Не, стварно не е хумано колку гомна изедов за дебелината на Марија. Уште малце фали како неа да станам.

Мајка ми ми рече ако сум продолжела да јадам ко Марија ќе сум станела. Океј, отидов да се убијам.

Во новата сезона сите дебели ќе се пријават на Пинкови Ѕвездички.

На мои 20 и кусур години…у сабота навечер…у 2 ипол саат…дремам дома и чекам да завршат пинкови ѕвездички за да си легнам…катастрофа.

2:20. Време кога сите се веќе легнати освен продукцијата на Пинкови Ѕвездички која прави пари користејќи малолетни деца. Балкан.

1 и 50 е алоооооо шо е со организаторот на Пинкове Ѕвездички?

Искачам пејат ѕвездичкиве, се враќам уште пејат. Јебеш ти и пинк и ѕвездички, децава ќе колабираат на сцена.

Ова пинкови ѕвездички требало да иде сабајле у 12 место сител бамбини. Касно е да се будни децава ова време.

Марија повеќе ќе се радуваше на купон за во Мекдоналдс, Ајфон не се јаде.

На режисерот на идол му е режисерот на Малечката невеста

Pobedi dete koje samo stoji i peva. Dok drugi i igraju, i glume, i pevaju… Ma, bravo.

– zloupotreba dece u svakom smislu. Odrasli kao primitivna navijacka rulja. Ima li decjih psihologa u ovoj zemlji?

Cekaj najgledaniji show, nezapamceno dobra reakcija, zaradjeni milioni – nagrada za decu i pobednika ajfon i sponzori

Od malih nogu se navikavaju na nastupe to 3 ujutro

Dok ne budete imali dete koje u zemlji pevaljki peva poput jedne Marije Serdar, molim vas da se okanete moralisanja.

I robovlasnici u Alabami su dozvoljavali malim crnčićima da spavaju u ponoć.

Ne razumem ljude koji pljuju alo, pa kako mozes da pljujes nesto u cemu ucestvuju onako divna deca

Jel’ se to sabajle završilo finale, pa odmah produkcija vrti reprizu?

Jesu gotove ? Mozda deca jos pevaju, sad cu da vidim.

Pevali su 10 meseci, čemu onda to maltretiranje u finalnoj večeri?! Preteraše, ali zaista.

Da li se pojavio na društ mrežama Ugovor učesnika sa produkcijom ? Da vidimo da li tu postoje elementi eksploatacije dece.

Svi mi koji smo blejali do 3 i gledali i sad ne znamo kako se zovemo.

Jel ima, od jutros, neka “skandalčina”, šokantno “u medijima, tipa:Pavle nije mogao da izdrži, usro se u” bek stejdžu”! A?

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!