Почетна / Сапуници / „Тајната на стариот мост“ – маратон без крај?

„Тајната на стариот мост“ – маратон без крај?

 

И покрај тоа што главните актери Меган Монтанер и Алекс Гадеа во улогите на Пепа и Тристан ја напуштија серијата, „Тајната на стариот мост“ и понатаму има одлична гледаност во Шпанија. Таму неодамна беше емитувана јубиларната 700-та епизода од оваа маратонска приказна, а крајот воопшто не се ни надзира.

 

 

Сценаристите на големо смислуваат нови заплети, а од првобитната постава останаа само неколку актери. Балканската телевизиска публика меѓу кои и гледачите на Телма телевизија во Македонија ги видоа само првите 190 епизоди, онолку колку што на почетокот беше планирано да се снимат.

Погледнете ја фотографијата во прилог по повод емитувањето на 700-та епизода па напишете ни дали препознавате некој од овие ликови.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!