Почетна / Телевизија / „Сунчане Скале“ оваа година на Алфа телевизија

„Сунчане Скале“ оваа година на Алфа телевизија

Музичкиот поп фестивал „Сунчане Скале“ што секое лето се одржува во Херцег Нови, Црна Гора, оваа година во Македонија ќе се емитува на Алфа телевизија. Минатогодишното издание од фестивалот се емитуваше на Македонската радио телевизија.

На 2-ри и 3-ти јули директниот пренос ексклузивно на Алфа телевизија!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!