Почетна / Живот / Стејси Лондон со нова модна линија во „Сакам, посакувам или бегам“

Стејси Лондон со нова модна линија во „Сакам, посакувам или бегам“

 

Нова сезона на “”Сакам, посакувам или бегам” на TLC

 

Познатата модна стилистка Стејси Лондон верува дека облеката го прави човекот. Таквото верување го научила од многу жени кои со својот избор на облека го одредиле својот животен пат во погрешна насока и погрешна перцепција од другите луѓе.

 


 

Преку серијалот „Сакам, посакувам или бегам“ на учесничките ќе им покаже искрени реакции за нивните модни комбинации, а соочувањето на реалноста ќе им овозможи да изградат стил на кој вреди да се воодушевуваш. Откако ќе ги фрлат сите екстензии, непристојна облека и нападна шминка, спремни се да почнат од почеток. Стејси ќе ги поведе кон потполна преобразба која ќе го промени нивниот изглед, а можеби и нивниот живот!

 


 

Серијалот ќе се емитува секоја среда на TLC во 20 часот почнувајќи од 16 март 2016.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Боки 13 го најави предметот „Бумеранг“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од денеска ја почнува кривично-правната операција …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!