Почетна / Забава / Евровизија / Солер не смее да победи, Шпанија нема пари!

Солер не смее да победи, Шпанија нема пари!

Шпанија се плаши од можниот успех на нивната овогодинешна евровизиска претставничка, оти организацијата на фестивалот за нив била прескапа. Пастора Солер призна дека директорите на шпанската телевизија TVE и порачале:

„Те молиме немој да победиш, доколку се случи тоа нема да успееме да го организираме ова натпреварување следната година, бидејќи таа организација чини многу пари“.

 

 

Оваа земја на „Евровизија“ последен пат победи во далечната 1969-та година, меѓутоа на еден поинаков начин, бидејќи првото место го делеше заедно со Холандија, Франција и Велика Британија.  За среќа, Шпанија и Солер не се тие што ќе одлучат која земја ќе победи оваа година, баладата „Quedate conmigo“ е моќна песна што е фаворит на илјадници евровизиски фанови, песна што заслужува добар пласман.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!