Почетна / Телевизија / Снеже Велков домаќин на Новогодишната на Сител

Снеже Велков домаќин на Новогодишната на Сител

 

Вака ќе изгледа водителката Снеже Велков во вечерашната Новогодишна програма со која Сител телевизија ќе влезе во Новата година. Програмата е наречена „Џумбуш и смеа“, а во неа покрај богатиот музички избор ќе погледнете и скечеви од Солзи и смеа кои се снимени специјално за оваа луда ноќ.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!