Почетна / Телевизија / Х Фактор / Се откажува концертот на Кики Лесендриќ во Скопје

Се откажува концертот на Кики Лесендриќ во Скопје

 

Се откажува концертот на Кики Лесендриќ во Скопје, еве што велат во соопштението од „Х-Фактор“.

 

 

– „Поради големото Супер финале на X Фактор во Комбанк арената во Белград на 23.03.2014, Кики Лесендриќ нашиот член на жирито одлучи својот концерт на 14.03.2014 во Скопје во спортската арена Борис Трајковски да го откаже за средината на Мај 2014 и да подготви спектакуларен концерт со сите финалисти на X Фактор и специјалните гости, како што тоа Македонија всушност го заслужува. Македонија се покажа како најголем љубител на X Фактор во регионот, и во оваа прилика МБК Продукција сака да ги повика сите гледачи да ги подржат суперфиналистите на X Фактор Адрија на закажаното супер финале на 23 март во Комбанк арената во Белград. Влезниците во Македонија може да ги купите во: туристичките агенции Папилон, Атлантис, како и во Југотон и Extreme Entertainment.“

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!