Почетна / Серии / „Сестра Џеки“ и „ЦСИ: Мајами“ наскоро на МТМ

„Сестра Џеки“ и „ЦСИ: Мајами“ наскоро на МТМ

 

Скопската телевизија МТМ ги изненади своите гледачи со неодамнешната најава за нови американски серии на нивната програма. Имено, МТМ наскоро ќе ги емитува првите 6 сезони од хит серијата „CSI: Miami“, и сите сезони од „Nurse Jackie“. На оваа фреквенција исто така од неодамна со емитување започна и латино-американската серија „Aurora“.

 

 

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!