Почетна / Забава / Евровизија / Претставникот на Бугарија

Претставникот на Бугарија

14/43

 БУГАРИЈА

Изведувач: Sofi Marinova
Песна: ‘Love unlimited’
Второ полуфинале (24/05/2012)

 

Бугарија веќе седум години откако настапуваат на Евровизија успеваат да праќаат најразлични песни, од песна со етно фолк елементи, до балади, диско песна, рок, поп, па годинава повторно се одлучија за нешто уникатно. На 29-ти февруари покрај неколку квалитетни песни и фаворитот Десислава со песната “Love is alive”, тие го избраа според мене, она малку послабото, т.е понеквалитетното. Софи Маринова, фолк пејачка, ја исполни својата песна Неограничена љубов, копија на dance хитовите на Inna, таа во песната на 10 различни јазици изјавува љубов. Дали ова ќе успее во Баку, можеби музиката е добра за слушање, но со оглед на нејзиниот глас, не би рекол дека ќе привлече многу внимание, сепак ништо не е сигурно, Евровизија е настан на кој е можно се.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!