Почетна / Забава / Евровизија / „Пред да се раздени“ – новата евровизиска песна

„Пред да се раздени“ – новата евровизиска песна

 

Македонската радио телевизија за вечерва закажа промоција на новата евровизиска песна. Промоцијата ќе се случи во новото студио на МРТ во 19 часот. Како автори на новата песна се потпишаа Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а изведувачи Есма Реџепова и Влатко Лозаноски – Лозано. Песната ќе биде во џипси стил, а веќе откривме дека нејзиното име е „Пред да се раздени“.

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!