Почетна / Сапуници / Почина Доринда, бабата на Касандра

Почина Доринда, бабата на Касандра

 

Легендарната латино-американска актерка Есперанса Магаз почина денеска во 91-та година од својот живот, од природна смрт. Сите ќе ја паметиме како Доринда од мегапопуларната серија „Касандра“. Серијата беше снимена во 1992. година, а како изгледаше во последниот период оваа актерка можете да погледнете на една од фотографиите подолу. Нека почива во мир!

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!