Почетна / МК Сцена / Погледнете ги двата нови видео записи на Б-Клан

Погледнете ги двата нови видео записи на Б-Клан

 

Хип-хоп групата од Битола, Б-Клан, која активно работи на македонската сцена повеќе од 3 години, ви ги претставува двата нови видео записи.

 

 

Групата ја сочинуваат 2 члена, односно Дејан Мицкоски и Дарко Јоцковиќ. За сето време од нивното постоење тие снимија околу 40 песни, а за две од нив имаат и видео спотови. Нивната кариера брои и еден албум насловен ако „24/7“ кој содржи 13 песни. Момците на сцената се препознатливи по нивната соработка со Марија Станковска, со која соработуваат веќе две години. Песните ги снимаат во Гимел Студио, а спотовите им ги изработи Dream Cast продукција.

 

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!