Почетна / МК Сцена / Пејачот Перо Пандилоски нападнат на свирка!
Перо Пандилоски - Pero Pandiloski

Пејачот Перо Пандилоски нападнат на свирка!

 

Според првичните информации до кои дојде екипата на ТВ Пакет, вчеравечер во Клуб Енерџи во Гостивар, поради љубомора бил нападнат пејачот Перо Пандилоски.

 

Перо Пандилоски - Pero Pandiloski
Очевидци на настанот велат дека пејачот за време на свирката отишол во тоалет, но во исто време, љубоморниот хулиган забележал дека неговата поранешна девојка ја нема па си претпоставил дека е заедно со пејачот. Се упатил кон тоалетот и таму го нападнал пејачот мавајќи го по главата со тупаници, веднаш потоа избегал.

Полицијата за ТВ Пакет го потврди настанот, лицето Д.П. му нанело повреди на пејачот Перо Пандилоски во пределот на окото.

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Тамара и децата од „Дајте музика“ ја отпеаа „Холивуд“

Вистинско освежување оваа сезона претставува новата сезона од популарниот играно музички серијал “Дајте музика”. Секоја …

error: Содржината е заштитена!