Почетна / Серии / Од вечерва нова играна серија на Сител

Од вечерва нова играна серија на Сител

 

„Р’тот на гневот“ е британска телевизиска драмска серија која излезе од продукцијата на Ecosse Films. Приказната се фокусира на фамилија што се обидува да избега од минатото додека се соочува со уште покомплицираната иднина. За оваа серија снимени се само 8 епизоди, односно истата доживеа една сезона и потоа беше укината. Од вечерва „Cape Wrath“ на Сител телевизија веднаш по Дневник 2.

 

 

Во прилог е најавата:

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд попладневен хумор на Сител со руската комедија „Роднини бегалци“

Нова приказна за две семејства. Едните живеат едноставно, другите богато. Првите чесни, вторите измамници. Сепак …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!