Почетна / Телевизија / „Ова е Македонија“ со нова најавна шпица

„Ова е Македонија“ со нова најавна шпица

 

 

Пладневната програма на МРТ1 доби нова најавна шпица. Во стилот на новото лого на телевизијата, односно во црвено-жолта композиција претставени се градовите на Македонија како и знамињата на општините. Делува моќно, борбено и македонски. Погледнете ја и вие во видеото подолу.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!