Почетна / Телевизија / Нов пар во „Танц со ѕвездите“ – Франц и Димитар

Нов пар во „Танц со ѕвездите“ – Франц и Димитар

 

На Фејсбук беше објавена интересна фотографија од зад сцената на „Танц со ѕвездите“.

 

 

Франц заигра со Димитар. Секако, тоа дека има нов танцов пар е шега, но партнерите на Наде и Јована заиграа и меѓу себе, пишува Курир.  „Во поддршка со колегата“, напиша Димитар на својот Фејсбук профил.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!