Почетна / Телевизија / Новата документарна серија „Животински атлас“ во 19:15 часот на Скај Нет

Новата документарна серија „Животински атлас“ во 19:15 часот на Скај Нет

 

Од понеделник до петок во 19:15 часот – Животински атлас

 

Од понеделник до петок на местото на француската тин серија “Љубов на распуст”, на Скај нет телевизија ќе се емитува детската едукатвна програма “Животински атлас”.

 

 

Се работи за американска серија во продукција на Bellum Entertainment Group, чии епизоди траат околу 30-40 минути. Во секоја епизода, животинскиот атлас ги води гледачите на интересни патувања во кои ќе се запознаат со разно разни животни и животинки од африканската савана, нивниот начин на живот, како тие се хранат и опстојуваат. Документарната серија открива факти за животните кои досега и не сте ги знаеле.

“Животински атлас” се емитува и ќе се емитува на локалните телевизии и во останатите градови.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ: Советот на агенцијата одлучува без какво било влијание

Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги категорично ги отфрла наводите на Здружението …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!