Почетна / Сапуници / Нигар Калфа е несреќно вљубена во Македонец

Нигар Калфа е несреќно вљубена во Македонец

 

Филиз Ахмет, позната како Нигар Калфа од хит серијата „Величествениот“ е по потекло од Македонија. Таа често доаѓа во родното Скопје, а последен пат тука беше во месец јуни. Но, покрај пријателите и семејството, Филиз за Скопје ја врзува и нејзината љубов, пишува Хит портал.

 

 

Имено, на гостувањето во една телевизија, на прашање на водителот зошто не се омажила, таа признала дека веќе неколку години е вљубена во извесен Драган, но за жал несреќно. Драган е нејзин врсник и живее во Скопје. Турската актерка и македонското момче биле во врска која не успеала.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наре ја напушта „Ќерката на амбасадорот“, на нејзино место – Аси

Актерката Неслихан Атаѓул Доулу дефинитивно ја напушта телевизиската серија “Ќерката на амбасадорот”. Како што веќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!