Почетна / Забава / Евровизија / Марија Шерифовиќ ги навреди Албанците

Марија Шерифовиќ ги навреди Албанците

 

Пејачката Марија Шерифовиќ којашто пред неколку години победи на „Евровизија“ и истата ја однесе во Србија, сега се најде меѓу членовите на делегацијата на оваа земја на овогодинешната „Евровизија“.

 

 

Таа најпрво ги навреди новинарите кои и поставија прашање кој ги облекол српските претставнички. Марија се свртела кон новинарите и рекла: „Погледнете се Вие како изгледате!“, пишува српски Курир. Марија не можела да одолее, а да не ги искоментира претставниците на Албанија – Адријан Љуљѓурај и Бледар Сејк. На Твитер за време на нивниот настап напишала: „Чупав кретену што се дереш?“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!