Почетна / МК Сцена / Марио со песна ви посакува „Добра ноќ“

Марио со песна ви посакува „Добра ноќ“

 

Марио Арангеловски по учевството во шоуто „Сите наши песни“ одлучи да не изненади со своја преработка, тој направи ковер верзија на добро познатата Лаку ноч од Адил.

Покрај музичкото шоу на националниот сервис, Марио се пријави во регионалното издание на светското шоу „X Factor Adria“.За себе вели дека е совршен кандидат за ријалити шоу-ата од типот на „Големиот брат“ и „Фарма“, но не открива дали досега добил понуда за истите.

Марио сака да се фотографира и да пее. Неговата најголема желба е да сними музички албум и на јавноста да и покаже што крие во себе. Екипата на ТВ Пакет му посакува успешна музичка кариера и што поскоро да му се исполни желбата за ријалити шоу, во продолжение уживајте во неговата ковер верзија за песната Лаку ноч од Адил.

 

 

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | 2 јуни – голем кам бек на најголемата Каролина со „Идила”

По долго време, преубава вест за илјадниците обожаватели на мега ѕвездата Каролина Гочева. Уникатните проекти …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!