Почетна / МК Сцена / Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера јако гази напред, но апсолутно ништо не е променето во однос на неговото однесување, тој и понатаму е истиот – ненаметлив, коректен и исклучително културен.

Неодамна тој ја објави неговата нова песна под наслов „После полноќ”, па токму тоа беше и причината да биде гостин во естрадниот магазин „Бекстејџ”

Освен за новата песна, Лозано зборуваше за најчудната понуда која ја добил за настап, па додаде:

„Добивам понуди да пеам на погреби, свадби разводи…Во такви моменти јас и мојот тим не знаеме како да реагираме. Но, мора да се навикнеме.” – рече Лозано

Целото интервју погледнете го во продолжение:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

error: Содржината е заштитена!