Почетна / Забава / Кучиња пуштени од ланец!

Кучиња пуштени од ланец!

 

Порталот fail.mk објави шокантни снимки од матурски прослави во Бугарија. Начинот на кој овие млади луѓе се забавуваат наликува на однесувањето на некое животно кое штотуку е пуштено на слобода после долго време. Момците ги гризаат своите вратоврски, а девојките постојано ги креваат фустаните нагоре. На очајна турбо-фолк музика тие танцуваат како да се на некоја транс журка, други се соблекуваат, а трети позираат со своите кичесто обоени парчиња облека искроени од материјали непознати за нас на овој простор.

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!