Почетна / Забава / Кој лепеше евра на челото на Сања – Раке Пуке?

Кој лепеше евра на челото на Сања – Раке Пуке?

 

Сања Ристеска за празникот Водици пееше во Лерин. На покана на сопственикот на ресторанот То Агнати, кој по потекло е Македонец, Сања пееше пред околу 130 Македонци кои живеат во Егејска Македонија.

 

 

Придружувана од оркестар од Лерин таа пееше стари македонски песни на кои се играа ора до раните утрински часови. Пејачката која во Македонија се прослави со скандалозна турбо фолк песна била изненадена од топлиот пречек.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!