Почетна / Забава / Каролина го објави својот нов сингл „Чалгиска“

Каролина го објави својот нов сингл „Чалгиска“

 

„Чалгиска“ – прв сингл од „Македонско Девојче 2“

 

 
Каролина Гочева го претставува новиот сингл со наслов „Чалгиска“, од идниот албум „Македонско Девојче 2“.

 
Музика и аранжман – Никола  Мицевски
Текст – Валентин Соклевски
Снимено во студио “XL-Момироски”
 
Музичари: Благојче Трајковски-кларинет,вВлатковКрстев-виолина, Зоран Костадиновски-гитара, Бошко Мангаровски-канон, Оливер Јосифовски-контрабас, Благоја Антовски-тапани и Никола Мицевски-клавир.
 
Вториот  сингл од овој албум, фановите на Каролина ќе можат да го чујат на почеток на февруари, а како што предходно Ве информиравме концертната промоција на албумот ќе биде на петте концерти закажани за  20/21/22/23 и 24-ти февруари во МОБ. каде со секоја купена влезница следува и едно луксузно дигипак издание од албумот. Влезниците по цена од 600 денари. во продажба ќе бидат пуштени, од вторник 10-декември, преку  билет сервисот  Купи Карти За Се.
 
Во слободна продажба албумот „Македонско Девојче 2“ ќе биде од 25-ти февруари.
 

 
 
 
| ТВ Пакет
 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Лејди Гага и Ариана Гранда со нова заедничка песна „Rain on me“

Промовирана е „Rain On Me“, заедно со видео запис, новата дуетска песна и прва соработка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!