Почетна / Забава / Евровизија / Калиопи продолжува да ги освојува фановите!

Калиопи продолжува да ги освојува фановите!

 

Порталот escXtra.com организираше интервју со Калиопи кое се емитуваше на интернет во живо за најсреќните фанови да ја искористат можноста да остварат комуникација со нашата евровизиска претставничка. Судејќи по нејзиното расположение, заклучивме дека Калиопи поминува одличен период во Баку неколку дена пред „Евровизијата“. Мораме да забележиме дека благодарение на овој фестивал сите ја запознавме во едно сосема поинакво издание. Таа е долги години присутна на македонската сцена, но во јавноста никогаш не се однесувала толку „лудо“ како што тоа го прави на евровизиските интервјуа. Можеби е само глума, трик, за да се привлече поголемо внимание, но како и да е ни се допаѓа што ја гледаме таква.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!