Почетна / Телевизија / Каде е и што прави Јована Стојменовиќ

Каде е и што прави Јована Стојменовиќ

 

Многумина се прашуваат каде е убавата водителка Јована Стојменовиќ којашто долги години го започнуваше денот рано наутро со гледачите на Сител телевизија.

 

 

Таа веќе подолг период е оддалечена од телевизијата и се занимава со друга работа кадешто е мошне успешна. Но, јуни е месец во којшто треба да заборавиме на работата и да им се препуштиме на сончевите зраци, морето и врелите песочни плажи!

Летната сезона започна и за Јована Стојменовиќ. Поранешната водителка моментано ужива во Грција и еве со каква фотографија ги поздрави своите Фејсбук пријатели.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!