Почетна / МК Сцена / Иле Петровски има нов имиџ и најавува нови песни

Иле Петровски има нов имиџ и најавува нови песни

 

Поп пејачот Иле Петровски на фестивал во Неготино ја испеа својата најнова песна насловена како Со неа ми е топ зад која како автори на музиката и аранжманот се потпишуваат браќата Јованови, додека текстот е на Елвир Мекиќ.

 

 

По настапот Иле Петровски добил видео што е снимено од неговите фанови, истото можете да го погледнете во продолжение. Уживајте во изведбата на младиот Иле кој ја отпеа Со неа ми е топ во живо.

 

 

Поп пејачот не е во ниедна продукција но силно чекори кон врвот, доказ за тоа се многуте награди и признанија кои редовно ги добива. „Веќе се подготвуваат новите песни, па штом се готови ќе ви ги испратам да ги слушнете“ вели Иле за ТВ Пакет.

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина со песна порача : Честит празник Македонијо! ❤️🇲🇰

Мега ѕвездата од домашен амбиент упати честитка за нашата сакана Македонија. Со малку изменет текст …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!