Почетна / Телевизија / Х Фактор / „Икс фактор” продолжува, но дали и Македонија ќе биде дел од шоуто?

„Икс фактор” продолжува, но дали и Македонија ќе биде дел од шоуто?

 

 

 Ексклузивно, ви откриваме дека во првите месеци на 2015 година ќе започне втората сезона од талент шоуто “Икс фактор”. Шоуто ќе се емитува на Прва телевизија во Србија и Црна Гора, на РТЛ телевизија во Хрватска. Претходната сезона во Србија, Црна Гора и Босна се емитуваше на каналите на Пинк телевизија, но сега на сосема други телевизии. Во регионалното шоу, оваа година се вклучува и Хрватска.

Но, дали новата сезона од Икс фактор ќе се емитува во Македонија? Дали повторно Сител телевизија ќе го емитува шоуто или правата за негово прикажување ги има друга македонска телевизија?

Останете со ТВ Пакет и наскоро очекувајте детални информации.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!