Почетна / МК Сцена / Еве како изгледа вереникот на Сузана Гавазова

Еве како изгледа вереникот на Сузана Гавазова

 

До вчера се жалеше дека тешко и оди во љубовта, а веќе денес е верена! Фолкерката Сузана Гавазова доби свршенички прстен и среќната вест ја сподели со своите пријатели на Фејсбук.

„Да точно е, се верив. Не сум моментално во Македонија и не можам веднаш да ви откријам кој е избраникот, но можам да кажам дека сум пресреќна“, изјави Гавазова. Таа не можеше да ни открие па затоа ние сами си откривме. Свршеникот на пејачката се вика Јасмин и е од Шведска.

 

 

До вчера се жалеше дека тешко и оди во љубовта, а веќе денес е верена! Фолкерката Сузана Гавазова доби свршенички прстен и среќната вест ја сподели со своите пријатели на Фејсбук.

„Да точно е, се верив. Не сум моментално во Македонија и не можам веднаш да ви откријам кој е избраникот, но можам да кажам дека сум пресреќна“, изјави Гавазова. Таа не можеше да ни открие па затоа ние сами си откривме. Свршеникот на пејачката се вика Јасмин и е од Шведска.

 

 

Тој наскоро ќе ја промени адресата на живеење, па заедно со Гавазова ќе се преселат во нејзиниот стан во Струмица. „Не е Македонец. Таква ми била среќата. Ќе дојде да живее кај нас и тука ќе градиме семејство“, открива пејачката.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!