Почетна / Забава / Дрогираната Ријана ги разбесни фановите!

Дрогираната Ријана ги разбесни фановите!

Наместо пред своите фанови да изјави нешто убаво за Шведска, Ријана се посрамоти пред сите оние што отидоа на нејзиниот концерт во таа земја.

 

Настапувајќи на фестивалот Peace & Love во Шведска, таа ја изведе песната на Боб Марли Redemption Song. Но, на изненадување на сите присутни, Ријана песната ја посвети на Норвешка. Со неа сакала да потсети на Андрес Бреивик кој во Норвешка минатата година уби 77 луѓе.

Оваа скандалозна грешка, како и фактот дека пејачката доцнеше 45 минути, ги разбесни фановите кои на Твитер напишаа дека Ријана била пијана и дрогирана. „Борланџ не е Осло и Бреивик овде никого не уби, но фала ти што дојде“, гласи еден коментар, додека друг се запраша до кога ќе трае нејзиното дрогирање. „Непријатно ми е кога ја гледам дрогираната Ријана. Кој воопшто ја пушти на сцена во ваква состојба?“

Неодамна и раперот Џеј Зи се запраша до кога ќе трае лудувањето на Ријана, и апелираше да престане со дрогата додека не биде доцна.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Искра“ – концерт на Филхармонија со виртуозот на виолина Симовиќ

Македонската филхармонија го најавува концертот „Искра” кој ќе се одржи на 16 мај (четврток) со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!