Почетна / МК Сцена / ДНК го промовираа видеото за „Опуштено“

ДНК го промовираа видеото за „Опуштено“

 

Спортисти од неколку конкурентски клубови, новинари од различни редакции и медиумски личности се главни протагонисти кои со многу насмевки и ја доловуваат на публиката главната порака да се шири позитивна енергија и да се живее секој ден како да е последен, во новиот видео запис на ДНК за темата „Опуштено“ која Панчо ја напиша и посвети на својот пријател од Хрватска, ДЈ Бронсон, кој пред две години почина од рак.

 

 

Видеото го режираше долгогодишниот соработник и пријател на Панчо и Андреј, Владимир Митревски Ѓуле. За оваа сабота ДНК на скопската публика и најавуваат свирка со својот бенд во живо, во клубот Хавана, на која ќе бидат промовирани песните од нивниот последен албум „Срце“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!