Почетна / МК Сцена / Денеска се вери пејачката Тамара

Денеска се вери пејачката Тамара

 

По многу ,за јавноста, познати и непознати љубовни врски и раскинувања, пејачката Тамара Тодевска конечно ќе рипне во тавче. Како што пишуваат повеќе портали, запросувањето се случило денеска наутро во ТЦЦ Плаза каде нејзиното момче Александар Димитриевски – Мачка ја побарал за жена. Александар е бивш кошаркар и партнер со Перо Антиќ во ресторанот “Атланта” кој е стациониран на кејот на Вардар во новиот станбен комплекс веднаш зад Националната Арена Филип Втори. Тамара и Александар биле неколку месеци во врска.

 

 

Шпекулациите говорат дека Перо Антиќ ќе биде кум на Мачка и Тамара, а шпекулациите говорат и дека вечерва се организира голема журка по повод веридбата на Тамара. Од Белград е дојдена нејзината сестра Тијана, а честитки за новата невеста пристигнуваат и на Фејсбук каде Тамара објави дека се чувствува сакано.

За два месеци Тамара ќе настапи на Скопскиот фестивал и уште еднаш ќе си ја проба среќата за да пее на евровивизската сцена и тоа соло, откако беше неколкупати пратечки вокал и еднаш неуспешно помина со Адријан Гаџа и Врчак.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Поранешниот ЈуТјубер и рапер Давид Радичевски, познат како David Black, се враќа на македонската музичка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!