Почетна / Филм / Два дена во Њујорк

Два дена во Њујорк

 10-ти август

Два дена во Њујорк
Режија: Џули Делпи (2 Days in Paris)
Сценарист: Џули Делпи
Улоги: Крис Рок, Џули Делпи, Алберт Делпи, Алексиа Ландеу, Кејт Бартон, Дилан Бејкер
романтика, комедија

 

 

Марион се сели од Париз во Њујорк, носејќи го со себе нејзиниот син и оставајќи го во заборав таткото на нејзиното дете. Таа и нејзиното ново момче Мингус имаат смирена врска се додека не пристигнат таткото на Марион, нејзината сестра и момчето на сестра и на одмор од Франција. Двата дена на групата заедно се тестирани со „несакан расизам и сексуална отвореност“ не оставајќи никој неповреден.

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!