Почетна / Телевизија / Х Фактор / Даниел ја наежи цела Србија со „Зајди Зајди“

Даниел ја наежи цела Србија со „Зајди Зајди“

 

Само неколку часа пред да се одржи финалето на „Х-Фактор“, Даниел на телевизија Пинк докажа зошто тој ќе победи.

 

 

На инсистирање на водителката на емисијата, Кајмакоски ја пееше песната „Зајди Зајди“. Оваа исклучителна  тешка песна за пеење,  Даниел со својат глас ја направи уште поубава.  Погледнете го видеото.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!