Почетна / Телевизија / Х Фактор / Даниел Кајмакоски за скандалот со пресот

Даниел Кајмакоски за скандалот со пресот

 

Пред неколку дена еден македонски портал објави невистинита информација, односно го обвини Даниел Кајмакоски дека не сакал да се појави не прес-конференцијата пред македонските новинари, веста за кратко беше демантирана од продукцијата со која што Кајмакоски има потпишано договор, а сега и во интервју за порталот Телеграф.мк пејачот објаснува што правел во текот на својот престој во Македонија и открива дали бил поканет на таа прес-конференција.

 

 

– „Сакам да кажам дека нема никаква мистерија поврзана со моето доаѓање на споменатата прес-конференција. Ситуацијата е многу едноставна. Во Македонија дојдов со огромно задоволство за да ја примам престижната награда на Златна бубамара на популарноста. Во Скопје дојдов со друштво на претставниците на МБК продукција, која е сопственик на лиценцата Х Фактор, бидејќи и ова популарно шоу, поради огромната гледаност, доби награда на споменатата манифестација“, вели Даниел за Телеграф и дополнува дека во неговиот распоред оваа прес-конференција ја немало.

– „Прес-конференцијата за концертот на Кики Лесендриќ не беше официјално во нашиот распоред, кој да напоменам, исклучиво го раководеше продукцијата на Х Фактор. За да не ме сфатат погрешно, ниту продукцијата, ниту јас, немав ништо против да им се придружам на Кики и на Тамара Милановиќ доколку тоа ми го дозволеа претходно закажаните обврски. Но, поради тоа што организаторот на концертот на Кики не ја контактирал прес-службата на МБК продукција, таа прес-конференција не беше во нашиот официјален распоред, поради други закажани интервјуа и обврски. Едноставно физички не можев да присуствувам на конференцијата. Секако, Кики беше известен дека, за жал, јас нема да можам да стигнам.“, заклучува тој.

Целото интервју прочитајте го тука.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!