Почетна / Живот / Дали Алачки го прегази старецот на Рузвелтова?

Дали Алачки го прегази старецот на Рузвелтова?

 

Порталот Вистина.мк ексклузивно дознава од извори блиски до редакцијата дека зад управувачот на автомобилот Ауди кој вчера околу 16:10 часот, на улицата „Франклин Рузвелт“ поточно во близина на крстосницата со улицата „Руџер Бошковиќ“, удри во скопјанецот Киро Деловски (76) од Скопје, кој од ударот се здобил со тешки телесни повреди од кои починал е познатата македонска пејачка и телевизиска водителка на проектот „Вкусот на традицијата“ Адријана Алачки.

 

 

Според изјавите на очевидците кои се нашле на лице место на настанот Алaчки била видно вознемирена поради несреќата, а со неа за време на полицискиот увид биле членови на нејзиното семејство.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Битолскиот Музеј промовира десет видеа на знаковен јазик

Завод и Музеј-Битола промовира 10 нови видеозаписи на знаковен јазик од постојаната поставка на таа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!