Почетна / Спорт / Горан Пандев вечерва прави свадбена веселба!

Горан Пандев вечерва прави свадбена веселба!

 

Фудбалскиот репрезентативец Горан Пандев, вечерва со својата сопруга Надица ќе прави свадбена веселба. Струмичанецот со неа „граѓански“ стапи во брак на 26-ти декември во 2009-та година, но вечерва како што е редот тие ќе се венчаат и пред Бога во црквата. На прославата ќе присуствуваат нивните најблиски, како и двете дечиња Филипо и Ана.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!