Почетна / Спорт / Горан Пандев вечерва прави свадбена веселба!

Горан Пандев вечерва прави свадбена веселба!

 

Фудбалскиот репрезентативец Горан Пандев, вечерва со својата сопруга Надица ќе прави свадбена веселба. Струмичанецот со неа „граѓански“ стапи во брак на 26-ти декември во 2009-та година, но вечерва како што е редот тие ќе се венчаат и пред Бога во црквата. На прославата ќе присуствуваат нивните најблиски, како и двете дечиња Филипо и Ана.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Договор на Формула 1 за уште пет години трки на „Силверстоун“

Пред трката за Големата награда на Велика Британија, организаторите на трката и претставниците на Формула …