Почетна / Живот / Гаќи за „Прометеј“ може, споменик за Тоше никако!

Гаќи за „Прометеј“ може, споменик за Тоше никако!

Во оваа држава има пари за се, но не и за споменик на прерано починатата ѕвезда Тоше Проески. Со ребалансот на буџетот, избришана е ставката со која се предвидуваше 1 милион денари да се употребат за изградба на споменик на гробот на мегаѕвездата. Телото на Проески лежи во крајно несоодветен гроб за човек каков што беше тој. Без надгробна плоча, гробното место покриено само со земја и крст веќе почнува да тоне. Странските медиуми саркастично го коментираат „немањето пари“ за споменик на нашата најголема звезда, земајќи го предвид фактот колку споменици имаме во Скопје.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!